5 از 5
5
6 دیدگاه

آموزش نرم افزار ArcGIS کاربردی شهرسازی (نسخه مهارت گستر)

آموزش مباحث تکمیلی-پیشرفته نرم افزار ArcGIS با رویکردهای تخصصی برنامه ریزی شهری و طراحی شهری

178 ثبت نام تاکنون

این دوره، به عنوان دوره رویکردی-تکمیلی تهیه شده است و لازم است ابتدا در «دوره ArcGIS کاربردی شهرسازی (نسخه مهارت پرور)» ثبت نام کرده و به آن تسلط کامل داشته باشید.

معرفی دوره (قابل پخش برای کاربران سامانه)

اگر برای ثبت نام در این دوره آموزشی، مردد هستید، حتما در کنار مطالعه توضیحات، سرفصل و رزومه مدرس، بخش دیدگاه ها را هم مشاهده کنید تا از نظر دانش پذیران کنونی درخصوص کیفیت محتوای آموزشی مطلع شوید.

یادگیری با کیفیت

در زمان دلخواه

در سراسر کشور

نرم افزار ArcGIS که یکی از کاربردی ترین ابزار و نرم افزارها در حوضه شهرسازی می باشد؛ قابلیت بالایی در تهیه و تولید انواع داده های مکانی و نقشه های شهری دارد. در نسخه مهارت پرور ArcGIS هر آن چیزی که شهرسازان برای تهیه نقشه های پرکاربرد شهرسازی به آن نیاز دارند، در قالب مثال های متعدد شهری آموزش داده شده است. اما قابلیت های نرم افزار ArcGIS صرفا محدود به تهیه و تولید نقشه نمی باشد، بلکه قابلیت های بسیار بالایی در انواع تحلیل های مکانی دارد. در نسخه مهارت گستر این نرم افزار که برای سامانه آموزش مجازی موسسه آرمان شار برنا تهیه شده است؛ می آموزیم که چگونه از این قابلیت ها در تحلیل های شهری پروژه های اجرایی و مطالعات پژوهشی استفاده نماییم. در این دوره قابلیت هایی نظیر تهیه انواع نقشه های شهری در حرفه ای ترین حالت ممکن، اصلاحات مکانی نقشه های شهری، مکان یابی انواع کاربری های شهری با استفاده از مدل های تصمیم گیری چند معیاره، فازی و یا مدل های تلفیقی، کاربست زبان پایتون در تحلیل داده های شهری و همچنین تحلیل های مبتنی بر شبکه که امروزه یکی از به روزترین و کاربردی ترین تحلیل های مکانی در حوزه شهرسازی می باشد را در قالب مثال های اجرایی و پژوهشی یاد می گیریم. هدف اصلی این دوره تبدیل متخصصین شهرسازی از یک کارشناس ساده شهرسازی «آشنا به ArcGIS» به یک «اپراتور حرفه ای ArcGIS» در حوزه برنامه ریزی و طراحی شهری می باشد. از دیگر مزیت های مهم این دوره آموزشی علاوه بر تسلط بالا بر مباحث پیشرفته ArcGIS و فراهم سازی فرصت های شغلی بهتر، امکان بکارگیری مباحث مطرح شده در پروژه ها و مطالعات پژوهشی می باشد.

ویژگی های منحصربفرد

 • کامل ترین سرفصل آموزشی کشور + بهترین کیفیت ارائه مطالب
 • ارتقاء مهارت در استفاده از نرم افزار و انجام پروژه ها
 • آموزش توسط مدرسین نخبه و مسلط به نرم افزار
 • تمرین و کرکسیون با مدرس دوره در طول مدت آموزش
 • شرکت در آزمون های آنلاین دوره و رفع اشکال
 • امکان درخواست مدارک معتبر ملی و بین المللی

پیش نیازهای دوره

 • آشنایی مقدماتی با مباحث رشته شهرسازی
 • تسلط کامل به نسخه مهارت پرور دوره کاربردی ArcGIS
 • دسترسی به رایانه و نرم افزارهای تدریس شده در دوره
 • پایبند به قوانین و مقررات وبسایت
 • یادگیری با دقت، انجام تکالیف و شرکت در آزمون های عملی دوره

مخاطبین دوره

 • دانشجویان و فارغ التحصیلان کارشناسی شهرسازی
 • دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و دکتری
 • مدرسین و اساتید شهرسازی
 • کارشناسان و متخصصین شرکت های مشاور
 • علاقمندان به دانش GIS

برای ثبت نام در این دوره آموزشی، کافیست پس از مطالعه توضیحات و سرفصل آموزشی، روی یکی از دکمه های ثبت نام و یا خرید گروهی کلیک نمایید تا به صورت عادی (فردی) و یا گروهی (همراه با سایر دوستان)، در دوره آموزشی ثبت نام نمایید. پس از تکمیل اطلاعات، پرداخت شهریه دوره، و انجام مراحل تکمیلی ثبت نام، خواهید توانست در زمان دلخواه خود به پروفایل کاربری مراجعه کرده و جلسات آموزشی دوره را مشاهده نمایید. همچنین می توانید با کلیک برروی دکمه خرید پکیج آموزشی آفلاین، این دوره را در قالب فلش مموری دریافت نمایید. در صورت داشتن سوال در مورد دوره و یا مراحل ثبت نام می توانید با پشتیبانی آنلاین سامانه در ارتباط باشید.

بخش اول: ورود به مباحث تخصصی GIS شهرسازی

1
جلسه ۱: مباحث مربوط به عکس های هوایی و داده های OSM
61
2
جلسه ۲: تهیه نقشه های شهری به کمک داده های AutoCad
62
3
جلسه ۳: کار با دستور join، relate و ابزار Spatial join
80
4
جلسه ۴: مباحث تکمیلی Select By Location
52

بخش دوم: اصلاح نقشه های شهری

1
جلسه ۵: کار با نرم افزار AutoCAD Map 3D و تکنیک GIS Ready
20
2
جلسه ۶: اصلاح نقشه های شهری به کمک قواعد Topology
80
3
جلسه ۷: کار با ابزار Spatial Adjustment
30

بخش سوم: ترسیم و ویرایش نقشه های شهری (دیجیتایزینگ)

1
جلسه 8: آشنایی با ابزارهای ترسیمی و ویرایشی کاربردی 1
2
جلسه 9: آشنایی با ابزارهای ترسیمی و ویرایشی کاربردی 2

بخش چهارم: مکانیابی به روش AHP

1
جلسه 10: تعیین شاخص ها، معیارها و وزن دهی
2
جلسه 11: ایجاد نقشه های متنوع شاخص ها
3
جلسه 12: یکپارچه سازی نقشه ها و تهیه نقشه نهایی مکانیابی

بخش پنجم: مکانیابی با منطق Fuzzy

1
جلسه 13: منطق فازی، توابع عضویت دهی و عملگرهای همپوشانی فازی
2
جلسه 14: ایجاد نقشه های فازی شاخص ها
3
جلسه 15: همپوشانی فازی نقشه ها و تهیه نقشه نهایی مکانیابی

بخش ششم: زبان پایتون در GIS

1
جلسه 16: زبان پایتون، معرفی محیط و دستورات
2
جلسه 17: پردازش داده های وکتوری
3
جلسه 18: پردازش داده های رستری

بخش هفتم: توسعه کالبدی پیشنهادی با روش AHP + Fuzzy

1
جلسه 19: تعیین توسعه کالبدی پیشنهادی شهر – الف
2
جلسه 20: تعیین توسعه کالبدی پیشنهادی شهر – ب

بخش نهم: تحلیل شبکه Network Analyst

1
جلسه 21: آشنایی با تحلیل شبکه (سرویس دهی مراکز خدماتی)
2
جلسه 22: مسیریابی
3
جلسه 23: یافتن نزدیک ترین تسهیلات (تحلیل موقعیت/تخصیص)
محتوای جلسات آموزشی از قبل با بهترین کیفیت ممکن تهیه شده و در سامانه آموزش مجازی قرار گرفته است. دانش پذیران می توانند در سه مدل دوره آنلاین، دوره گروهی و پکیج آموزشی آفلاین از این محتوا بهره مند شوند. زمان یادگیری در هر سه حالت به اختیار دانش پذیر است و تنها تفاوت در نحوه استفاده از دوره (مصرف اینترنت یا آفلاین) می باشد. کیفیت محتوای تمامی دوره های آموزشی تضمین شده است.
ادعای موسسه آرمان شار برنا، آموزش تخصصی و کاربردی نرم افزار/مهارت های کاربردی و تخصصی رشته شهرسازی است. از ویژگی های متمایز دوره های آموزشی سامانه، می توان به تدریس توسط مدرس متخصص، با تجربه و استعداد، سرفصل آموزشی جامع، آموزش گام به گام، یادگیری در زمان دلخواه، پرسش و پاسخ در زمان دلخواه با مدرس، تمرین و کرکسیون مستمر، آزمون های مهارت سنجی و نیز امکان صدور مدارک آموزشی ملی و بین المللی در پایان دوره اشاره کرد. به طور کلی؛ کیفیت یادگیری شما در سامانه آموزش مجازی شهرسازی Urbanism24 تضمین شده است.
بله، صد در صد، دوره های سامانه آموزش مجازی Urbanism24 از کامل ترین سرفصل آموزشی برخوردار هستند و در کنار آن، تمامی روش های منحصربفرد ممکن را به کار گرفته ایم تا بهترین تجربه یادگیری را با راندمان بالا کسب و تجربه کنید. دیدگاه های دانش پذیران قبلی نیز در تایید همین ادعا می باشد.
بخشی از رزومه علمی مهندس علی جمیلی: کارشناس ارشد برنامه ریزی شهری دانشگاه علامه طباطبایی؛ رتبه 64 کنکور ارشد برنامه ریزی شهری، منطقه ای و مدیریت شهری؛ مدیر دپارتمان دوره های آموزش نرم افزار موسسه آرمان شار برنا؛ عضو هیئت مدیره و مشاور فنی مهندسین مشاور ویراشار؛ مدرس نرم افزار های تخصصی شهرسازی و شبیه سازی فضاهای شهری؛ سابقه همکاری با مهندسین مشاور نقش جهان پارس، نقش کلیک و شرکت همنوا-دیاری نو؛ مولف و گردآورنده مستندات آموزشی برنامه ریزی شهری موسسه آرمان شار برنا نویسنده مقالات علمی-پژوهشی و کنفرانسی معتبر دارای نمایه ISC
یکی از ویژگی های منحصربفرد سامانه آموزش مجازی Urbanism24، دور زدن محدودیت زمانی و مکانی است. بدین معنی که در هر نقطه ای از دنیا می توانید در زمان دلخواه خودتان به محتوای آموزشی ثبت نام شده، دسترسی داشته باشید. همچنین سوالات و پاسخ تکالیف را می توانید در زمان دلخواه خود در بخش پرسینو درج کنید تا مدرس آن را بررسی کرده و پاسخ دهد.
دوره ثبت نامی شما از لحظه ثبت نام در دسترس شماست و در صورت پایبندی به ضوابط و مقررات سامانه، تا 100 سال در دسترس شما است تا بتوانید به محتوای آموزشی و حتی محتوای آموزشی آپدیت شده در سالیان آتی دسترسی داشته باشید.
5
5 از 5
6 امتیاز

امتیازات داده شده

5 ستاره
6
4 ستاره
0
3 ستاره
0
2 ستاره
0
1 ستاره
0

{{ review.user }}

{{ review.time }}
 

نمایش بیشتر
لطفا برای درج دیدگاه خود، ابتدا وارد پروفایل کاربری شوید
کیفیت آموزش و یادگیری، تضمین شده است

امکانات دوره:

فیلم آموزشی، فایل کاربردی، سوال
دسترسی در زمان دلخواه (مادام العمر)
تمرین و کرکسیون جلسه به جلسه