آموزش تخصصی گزارش نویسی کاربردی شهرسازی

آموزش مباحث تخصصی گزارش نویسی شهرسازی در قالب مثال های کاربردی دانشگاهی – شرکت مشاور (مقدماتی تا پیشرفته)

31 ثبت نام تاکنون

اگر برای ثبت نام در این دوره آموزشی، مردد هستید، حتما در کنار مطالعه توضیحات، سرفصل و رزومه مدرس، بخش دیدگاه ها را هم مشاهده کنید تا از نظر دانش پذیران کنونی درخصوص کیفیت محتوای آموزشی مطلع شوید.

یادگیری با کیفیت

در زمان دلخواه

در سراسر کشور

امروزه یکی از مهارت های اصلی و پایه ای مورد نیاز برای شهرسازان، آشنایي کامل با اصول و قواعد حرفه ای گزارش نویسي و تقویت مهارت برای طراحي و تدوین یک گزارش مناسب و اثرگذار متناسب با شرایط مخاطبين و بازار کار حرفه ای می باشد. هدف از دوره “گزارش‌نویسی کاربردی در شهرسازی” موسسه آرمان شار برنا، بالا بردن دانش، مهارت و آگاهی برای ارائه هر چه صحیح تر و بهتر گزارش‌، بهبود شیوه‌ی گزارش‌نویسی و آشنایی با ابزارها و شیوه‌های به روز، نوین و بین‌المللی ارائه گزارش است. آشنایی با روش‌های مختلف گزارش‌نویسی بر اساس دانش روز شهرسازی با آخرین تکنیک‌ها و ابزارهای موجود، یکی از دست آوردهای این دوره خواهد بود. در دوره «گزارش‌نویسی کاربردی در شهرسازی» علاوه بر موضوعات تئوری به اصول و مهارت‌های کاربردی پرداخته می‌شود. به همین منظور در کنار ارتقاء اطلاعات و دانش دانشجویان، افزایش مهارت‌های لازم برای نگارش و تدوین گزارش‌های اصولی و حرفه‌ای، مورد توجه قرار گرفته است. ​انتظار می رود فراگیران پس از پایان دوره بتوانند اصول و مفاهيم کليدی در مهارت نوشتن را به درستي بدانند، درك نمایند و اهميت و ضرورت نگاه حرفه ای به کار گزارش نویسي را را در سازمان به درستي تبيين کنند. همچنین تعریف و درك دقيقي از نقش مخاطب شناسي در طراحي و تدوین یک گزارش کارآمد داشته باشند و در نهایت تكنيك ها و ملاحظات گزارش نویسي را در شرکت های مشاور به طور دقيق بدانند و به کار بگيرند.

ویژگی های منحصربفرد

 • کامل ترین سرفصل آموزشی کشور + بهترین کیفیت ارائه مطالب
 • ارتقاء مهارت تضمینی و امادگی برای انجام پروژه های مربوط به دوره
 • آموزش توسط مدرسین نخبه و مسلط
 • تمرین و کرکسیون با مدرس دوره در طول مدت آموزش
 • شرکت در آزمون های آنلاین دوره و رفع اشکال
 • امکان درخواست مدارک معتبر ملی و بین المللی

پیش نیازهای دوره

 • آشنایی مقدماتی با مباحث رشته شهرسازی
 • دسترسی به رایانه و نرم افزارهای تدریس شده در دوره
 • داشتن اهتمام در یادگیری اصول و نکات تدریس شده
 • پایبند به قوانین و مقررات وبسایت
 • یادگیری با دقت، انجام تکالیف و شرکت در آزمون های عملی دوره

خواهیم آموخت:

پاسخ‌های مناسبی برای سوالات زیر داشته باشیم:

 • نوشتن مكاتبات اداری و گزارش نویسی تخصصی و اصول آن چیست؟
 • چرا نوشتن مكاتبات اداری و گزارش نویسی مهم است و چرا باید یاد بگیریم؟
 • چگونه باید بنویسیم؛ گزارش ارائه کنیم و یا چگونه مهارت تخصصی در زمینه گزارش نویسی کسب کنیم؟

برای ثبت نام در این دوره آموزشی، کافیست پس از مطالعه توضیحات و سرفصل آموزشی، روی یکی از دکمه های ثبت نام و یا خرید گروهی کلیک نمایید تا به صورت عادی (فردی) و یا گروهی (همراه با سایر دوستان)، در دوره آموزشی ثبت نام نمایید. پس از تکمیل اطلاعات، پرداخت شهریه دوره، و انجام مراحل تکمیلی ثبت نام، خواهید توانست در زمان دلخواه خود به پروفایل کاربری مراجعه کرده و جلسات آموزشی دوره را مشاهده نمایید. همچنین می توانید با کلیک برروی دکمه خرید پکیج آموزشی آفلاین، این دوره را در قالب فلش مموری دریافت نمایید. در صورت داشتن سوال در مورد دوره و یا مراحل ثبت نام می توانید با پشتیبانی آنلاین سامانه در ارتباط باشید.

بخش اول- مقدمات و کلیات گزارش نویسی

1
جلسه ۱- تعاریف و مبانی گزارش نویسی
2
جلسه 2- برنامه ریزی برای تدوین ساختار گزارش نویسی

بخش دوم- اصول نگارش و نکات فنی در گزارش نویسی

1
جلسه 3- نگارش و آراستن گزارش
2
جلسه 4- اصول تهیه گزارش و مستندات مکتوب نظیر نامه اداری و قرارداد همکاری
3
جلسه ۵- مباحث تخصصی در ویراستاری فنی گزارش و رفرنس دهی

بخش سوم- مهارت های نرم افزاری در تهیه گزارش های شهرسازی

1
جلسه ۶- محاسبه شاخص های آماری، تهیه جداول و نمودارهای شهرسازی با Excel
2
جلسه 7- کاربست بیان تصویری در گزارش نویسی شهرسازی با Powerpoint
3
جلسه 8- کاربست داده های کمی و خروجی از اطلاعات برای گزارش نویسی با SPSS
4
آزمون میان دوره گزارش نویسی در شهرسازی

بخش چهارم- اصول کاربردی گزارش نویسی در طرح ها و پروژه های شهرسازی

1
جلسه 9- اصول و روش های تهیه پرسشنامه
2
جلسه 10- تدوین و به کارگیری تحلیل SWOT در گزارش
3
جلسه 11- از چشم انداز تا برنامه اجرایی در گزارش

بخش پنجم- مباحث تکمیلی گزارش نویسی

1
جلسه 12- خلاصه سازی و خلاصه نویسی
2
جلسه 13- تدوین گزارش کارگاه شهرسازی (دانشگاهی)
3
جلسه 14- تدوین و تهیه گزارش طرح های شهری (شرکت های مشاور)
4
آزمون پایان دوره گزارش نویسی در شهرسازی
محتوای جلسات آموزشی از قبل با بهترین کیفیت ممکن تهیه شده و در سامانه آموزش مجازی قرار گرفته است. دانش پذیران می توانند در سه مدل دوره آنلاین، دوره گروهی و پکیج آموزشی آفلاین از این محتوا بهره مند شوند. زمان یادگیری در هر سه حالت به اختیار دانش پذیر است و تنها تفاوت در نحوه استفاده از دوره (مصرف اینترنت یا آفلاین) می باشد. کیفیت محتوای تمامی دوره های آموزشی تضمین شده است.
ادعای موسسه آرمان شار برنا، آموزش تخصصی و کاربردی نرم افزار/مهارت های کاربردی و تخصصی رشته شهرسازی است. از ویژگی های متمایز دوره های آموزشی سامانه، می توان به تدریس توسط مدرس متخصص، با تجربه و استعداد، سرفصل آموزشی جامع، آموزش گام به گام، یادگیری در زمان دلخواه، پرسش و پاسخ در زمان دلخواه با مدرس، تمرین و کرکسیون مستمر، آزمون های مهارت سنجی و نیز امکان صدور مدارک آموزشی ملی و بین المللی در پایان دوره اشاره کرد. به طور کلی؛ کیفیت یادگیری شما در سامانه آموزش مجازی شهرسازی Urbanism24 تضمین شده است.
بله، صد در صد، دوره های سامانه آموزش مجازی Urbanism24 از کامل ترین سرفصل آموزشی برخوردار هستند و در کنار آن، تمامی روش های منحصربفرد ممکن را به کار گرفته ایم تا بهترین تجربه یادگیری را با راندمان بالا کسب و تجربه کنید. دیدگاه های دانش پذیران قبلی نیز در تایید همین ادعا می باشد.
کارشناس ارشد برنامه ریزی شهری دانشگاه علامه طباطبائی، مدرس موسسه آرمان شار برنا، سابقه مشارکت در تهیه و بروزرسانی چندین طرح تفصیلی، طرح بازآفرینی، اسناد شناخت، تحلیل و چشم انداز، سابقه همکاری با دفاتر توسعه محله های تهران
یکی از ویژگی های منحصربفرد سامانه آموزش مجازی Urbanism24، دور زدن محدودیت زمانی و مکانی است. بدین معنی که در هر نقطه ای از دنیا می توانید در زمان دلخواه خودتان به محتوای آموزشی ثبت نام شده، دسترسی داشته باشید. همچنین سوالات و پاسخ تکالیف را می توانید در زمان دلخواه خود در بخش پرسینو درج کنید تا مدرس آن را بررسی کرده و پاسخ دهد.
دوره ثبت نامی شما از لحظه ثبت نام در دسترس شماست و در صورت پایبندی به ضوابط و مقررات سامانه، تا 100 سال در دسترس شما است تا بتوانید به محتوای آموزشی و حتی محتوای آموزشی آپدیت شده در سالیان آتی دسترسی داشته باشید.

اولین نفری باشید که دیدگاه اضافه می کند

لطفا برای درج دیدگاه خود، ابتدا وارد پروفایل کاربری شوید
کیفیت آموزش و یادگیری، تضمین شده است

امکانات دوره:

فیلم آموزشی، فایل کاربردی، سوال
دسترسی در زمان دلخواه (مادام العمر)
تمرین و کرکسیون جلسه به جلسه