دوره تخصصی چیدمان فضا (Space Syntax) کاربردی شهرسازی و معماری

آموزش مباحث تخصصی چیدمان فضا (Space Syntax) و نرم افزار DepthMapX کاربردی شهرسازی و معماری

140 ثبت نام تاکنون

اگر برای ثبت نام در این دوره آموزشی، مردد هستید، حتما در کنار مطالعه توضیحات، سرفصل و رزومه مدرس، بخش دیدگاه ها را هم مشاهده کنید تا از نظر دانش پذیران کنونی درخصوص کیفیت محتوای آموزشی مطلع شوید.

یادگیری با کیفیت

در زمان دلخواه

در سراسر کشور

بنا به نظریه چیدمان فضا، ترتیب قرارگیری فضاها در کنار یکدیگر تأثیری مستقیم بر نحوه استفاده از فضاها دارد. بسیاری از طراحان شهر علاقه مند به دانستن نتیجه طرح خود بر شهر هستند. اما آگاهی از نتیجه طرح نیاز به دانستن یک متود آنالیز مناسب دارد. تکنیک چیدمان فضا روابط مسیرهای شهری را مشخص می کند. این روابط شامل میزان یکپارچگی و پیوستگی مسیرهای شهر هستند. چیدمان فضا یک روند تحلیلی علمی با تاکید بر ویژگی های رفتاری انسان است که رابطه بین طرح های فضایی و ویژگی های اجتماعی و اقتصادی و زیست محیطی را بررسی می کند. این روش شامل بررسی الگوهای حرکتی مردم و تعاملات بین آنها، تراکم، کاربری و ارزش زمین، رشد شهری و تمایزات اجتماعی،امنیت و جرم خیزی می باشد. روش space syntax  در دهه ۱۹۷۰ توسط پروفسور بیل هیلیر ، پروفسور جولین هانسن و همکاران آنها در مدرسه بارلت از دانشگاه یو سی ال لندن معرفی شد. امروزه این روش در صدها دانشگاه دنیا و موسسه آموزشی به کار گرفته می شود. از آنجایی که این روش بر مبنای آنالیزهای کیفی و تکنولوژی های کامپیوتری مکانی است، مجموعه ای از تئوری ها و متودها را برای آنالیز پیکربندی فضایی در تمامی مقیاس ها فراهم می کند. دوره آموزشی چیدمان فضا موسسه آرمان شار برنا از سطح پایه تا حرفه ای تکنیک آنالیزی چیدمان فضا space syntax در شهرسازی و معماری را آموزش داده است و به صورت دقیق به بررسی قابلیت های نرم افزار  Ucl depth map می پردازد. تکنیک اسپیس سینتکس space syntax به معماران و شهرسازان کمک می کند تا عواقب و تاثیر طرح خود را بر روی افرادی که در شهر زندگی و در آن حرکت می کنند؛ بسنجند. این تکنیک در زمینه های مختلف مانند جرم شناسی، باستان شناسی، تکنولوژی اطلاعات، جغرافیای شهری و انسانی،حمل و نقل و ترافیک شهری، پدیدارشناسی و علوم شناختی به کار می رود.

ویژگی های منحصربفرد

 • کامل ترین سرفصل آموزشی کشور + بهترین کیفیت ارائه مطالب
 • ارتقاء مهارت در استفاده از تکنی/نرم افزار و انجام پروژه ها
 • آموزش توسط مدرسین نخبه و مسلط به تکنیک/نرم افزار
 • تمرین و کرکسیون با مدرس دوره در طول مدت آموزش
 • شرکت در آزمون های آنلاین دوره و رفع اشکال
 • امکان درخواست مدارک معتبر ملی و بین المللی

پیش نیازهای دوره

 • آشنایی مقدماتی با مباحث رشته شهرسازی و معماری
 • دسترسی به رایانه و نرم افزارهای تدریس شده در دوره
 • آشنایی مفدماتی با نرم افزارهای AutoCAD و ArcGIS
 • پایبند به قوانین و مقررات وبسایت
 • یادگیری با دقت، انجام تکالیف و شرکت در آزمون های عملی دوره

مخاطبین دوره

 • دانشجویان و فارغ التحصیلان شهرسازی، معماری، حمل و نقل و ترافیک، جغرافیا و برنامه ریزی شهری
 • اساتید دانشگاه‌ها و پژوهشگران معماری و شهرسازی
 • کارشناسان و متخصصین شرکت های مهندسین مشاور
 • علاقمند به تحلیل های فضایی و داده های مکانی

برای ثبت نام در این دوره آموزشی، کافیست پس از مطالعه توضیحات و سرفصل آموزشی، روی یکی از دکمه های ثبت نام و یا خرید گروهی کلیک نمایید تا به صورت عادی (فردی) و یا گروهی (همراه با سایر دوستان)، در دوره آموزشی ثبت نام نمایید. پس از تکمیل اطلاعات، پرداخت شهریه دوره، و انجام مراحل تکمیلی ثبت نام، خواهید توانست در زمان دلخواه خود به پروفایل کاربری مراجعه کرده و جلسات آموزشی دوره را مشاهده نمایید. در صورت داشتن سوال در مورد دوره و یا مراحل ثبت نام می توانید با پشتیبانی آنلاین سامانه در ارتباط باشید.

بخش اول: تسلط بر مفاهیم و مبانی نظری چیدمان فضا

1
جلسه 1- آشنایی با مفاهیم پایه در چیدمان فضا
25
2
جلسه 2- تعریف، گونه شناسی و انواع فضا در چیدمان
3
جلسه 3- معرفی و آشنایی با سنجه های توپولوژی

بخش دوم: شروع به کار با نرم افزار DepthmapX در حوزه معماری و شهرسازی

1
جلسه 4- اطلاعات مربوط به نقشه پایه در DepthmapX
2
جلسه 5- مبانی و مباحث مرتبط با سنجه های فراگیر (سراسری)
3
جلسه 6- مبانی و مباحث مرتبط با سنجه های محلی و درجه دو
4
جلسه 7- معرفی و کار با خطوط محوری در چیدمان فضا
5
جلسه ۸- روش شناسی تحلیل یافته ها و مدل های استنباطی اطلاعات خروجی
6
جلسه 9- پروژه تحلیل فضای محلی/شهری مبتنی بر خطوط محوری
7
آزمون میان دوره چیدمان فضا

بخش سوم- مباحث تخصصی کار با نرم افزار DepthmapX در حوره معماری و شهرسازی

1
جلسه ۱0- معرفی مبحث Isovist و ایجاد گراف های خوانایی
2
جلسه ۱1- معرفی مبحث VGA و خوانش جداول این تحلیل
3
جلسه ۱2- مبحث A Graph و تولید گراف های توجیهی
4
جلسه ۱3- تحلیل یافته ها و استنباط از خروجی های صورت گرفته
5
جلسه ۱4- پروژه تحلیل فضایی isovist در حوزه شهری
6
جلسه ۱5- پروژه تحلیل فضایی Agraph در حوزه معماری
7
جلسه ۱6- پروژه تحلیل فضایی VGA و Isovist در حوزه معماری

بخش چهارم: مباحث تکمیلی

1
جلسه ۱7- معرفی و کار با نرم افزار AJAX
2
جلسه ۱8- معرفی و کار با افزونه Axwoman برای GIS
3
جلسه 19- پروژه پژوهشی مبتنی بر کاربست چیدمان فضا
4
آزمون پایان دوره چیدمان فضا
محتوای جلسات آموزشی از قبل با بهترین کیفیت ممکن تهیه شده و در سامانه آموزش مجازی قرار گرفته است. دانش پذیران می توانند در سه مدل دوره آنلاین، دوره گروهی و پکیج آموزشی آفلاین از این محتوا بهره مند شوند. زمان یادگیری در هر سه حالت به اختیار دانش پذیر است و تنها تفاوت در نحوه استفاده از دوره (مصرف اینترنت یا آفلاین) می باشد. کیفیت محتوای تمامی دوره های آموزشی تضمین شده است.
ادعای موسسه آرمان شار برنا، آموزش تخصصی و کاربردی نرم افزار/مهارت های کاربردی و تخصصی رشته شهرسازی است. از ویژگی های متمایز دوره های آموزشی سامانه، می توان به تدریس توسط مدرس متخصص، با تجربه و استعداد، سرفصل آموزشی جامع، آموزش گام به گام، یادگیری در زمان دلخواه، پرسش و پاسخ در زمان دلخواه با مدرس، تمرین و کرکسیون مستمر، آزمون های مهارت سنجی و نیز امکان صدور مدارک آموزشی ملی و بین المللی در پایان دوره اشاره کرد. به طور کلی؛ کیفیت یادگیری شما در سامانه آموزش مجازی شهرسازی Urbanism24 تضمین شده است.
بله، صد در صد، دوره های سامانه آموزش مجازی Urbanism24 از کامل ترین سرفصل آموزشی برخوردار هستند و در کنار آن، تمامی روش های منحصربفرد ممکن را به کار گرفته ایم تا بهترین تجربه یادگیری را با راندمان بالا کسب و تجربه کنید. دیدگاه های دانش پذیران قبلی نیز در تایید همین ادعا می باشد.
یکی از ویژگی های منحصربفرد سامانه آموزش مجازی Urbanism24، دور زدن محدودیت زمانی و مکانی است. بدین معنی که در هر نقطه ای از دنیا می توانید در زمان دلخواه خودتان به محتوای آموزشی ثبت نام شده، دسترسی داشته باشید. همچنین سوالات و پاسخ تکالیف را می توانید در زمان دلخواه خود در بخش پرسینو درج کنید تا مدرس آن را بررسی کرده و پاسخ دهد.
دوره ثبت نامی شما از لحظه ثبت نام در دسترس شماست و در صورت پایبندی به ضوابط و مقررات سامانه، تا 100 سال در دسترس شما است تا بتوانید به محتوای آموزشی و حتی محتوای آموزشی آپدیت شده در سالیان آتی دسترسی داشته باشید.

اولین نفری باشید که دیدگاه اضافه می کند

لطفا برای درج دیدگاه خود، ابتدا وارد پروفایل کاربری شوید
کیفیت آموزش و یادگیری، تضمین شده است

امکانات دوره:

فیلم آموزشی، فایل کاربردی، سوال
دسترسی در زمان دلخواه (مادام العمر)
تمرین و کرکسیون جلسه به جلسه