اگر زمان کافی برای مطالعه راهنمای متنی را ندارید، کافیست ویدئوی راهنمای قرار گرفته در همین صفحه را مشاهده نمایید.

راهنمای متنی

بخش اول: ایجاد پروفایل کاربری و استفاده از آن

اولین مرحله برای استفاده از سرویس های سامانه آموزش مجازی Urbanism24.ir موسسه آرمان شار برنا، ثبت نام و ساخت پروفایل کاربری است. برای انجام این کار کافیست با مراجعه به نوار بالایی وبسایت، روی دکمه «ثبت نام» کلیک نمایید تا وارد صفحه ثبت نام شوید و با ورود اطلاعات هویتی خود نسبت به ساخت پروفایل کاربری اقدام نمایید. دقت کنید که نام و نام خانوادگی به زبان فارسی، نام کاربری به زبان انگلیسی (بدون فاصله) و شماره موبایل به حروف (کیبورد) انگلیسی وارد می شود. لازم به ذکر است که هر کاربر فقط با یک نام کاربری/شماره موبایل ثبت نام می کند. پس از ورود اطلاعات در صفحه «ثبت نام»، پروفایل کاربری ساخته شده و می توانید نسبت به آپلود تصویر کاربری خود اقدام نمایید. همچنین از این پس برای ورود به پروفایل کاربری خود، می توانید از همان نوار بالای سایت، روی دکمه «ورود» کلیک کرده و با ورود شماره موبایل، کد یکبار مصرف را به شکل پیامک دریافت نمایید. کد یکبار مصرف را در بخش مربوطه وارد می کنید تا بتوانید وارد پروفایل کاربری خود شوید. در صفحه پروفایل کاربری، شما به بخش های مختلفی نظیر ویرایش اطلاعات پروفایل کاربری و صفحات مجازی، قوانین و مقررات سامانه، سرویس های تکمیلی، کیف پول مجازی، احراز هویت و … دسترسی دارید. لازم به ذکر است برای استفاده صحیح و کامل از خدمات سامانه، لازم است فرایند احراز هویت خود را به صورت دقیق و صحیح انجام بدهید.

بخش دوم: دوره های آموزشی مجازی

در صفحه اصلی سامانه، لیست دوره های آموزشی قابل مشاهده است و با کلیک روی هر یک از آنها می توانید به صفحه اختصاصی دوره مراجعه نمایید. در صفحه اختصاصی دوره، نام مدرس، توضیحات دوره آموزشی (معرفی دوره، الزامات و ویژگی های دوره و …) نوشته شده است. همچنین به طور معمول، یک ویدئوی معرفی دوره در بخش توضیحات وجود دارد که می توانید با کلیک برروی آن، به مشاهده این ویدئو بپردازید و با کلیاتی از آن دوره آموزشی، آشنا شوید. شما از طریق بخش سرفصل آموزشی، خواهید توانست لیست جلسات دوره را به همراه زمان هر جلسه مشاهده نمایید. در کنار جلسات آموزشی (ویدئوها)، انواع فایل های کاربردی، پروژه ها، سوالات، تمارین و تکالیف و آزمون ها در نظر گرفته شده است که پس از ثبت نام در دوره، به همه این موارد دسترسی خواهید داشت. در بخش سوالات متداول نیز شما قادر به مطالعه اطلاعات تکمیلی در خصوص دوره آموزشی و رزومه مدرس خواهید بود. همچنین پس از شرکت در دوره آموزشی، خواهید توانست از بخش نظرات، به ثبت نظر و امتیاز (بر حسب کیفیت دوره ثبت نامی) بپردازید.

بخش سوم: ثبت نام در دوره های آموزشی آنلاین

یکی از روش های ثبت نام و استفاده از دوره های آموزشی مجازی، روش آنلاین است. بدین ترتیب که دانش پذیر می تواند با ثبت نام در دوره آموزشی؛ در زمان دلخواه خودش به محتوای آموزشی دوره دسترسی داشته باشد و آموزش ببیند. برای استفاده از این امکان، کافیست پس از مطالعه توضیحات و سرفصل آموزشی دوره، روی دکمه ثبت نام (همراه با قیمت دوره) کلیک نمایید تا بتوانید در دوره مجازی آنلاین ثبت نام نمایید. استفاده از دوره های آنلاین، در زمان دلخواه دانش پذیر (24 ساعت شبانه روز ایام سال) اتفاق می افتد و مصرف اینترنت دانش پذیر به شکل نیم بها خواهد بود. ضمنا دانش پذیر به همه امکانات سامانه نظیر پرسش و پاسخ با مدرس، تمرین و تکلیف، آزمون و …  در زمان دلخواه خود دسترسی خواهد داشت.

بخش چهارم: نحوه استفاده از ثبت نام گروهی

سامانه آموزشی Urbanism24 امکان ویژه ای برای کاربران خود فراهم کرده است تا اگر قصد دارند با دوستان/همکلاسی ها و یا همکاران خود در دوره ای ثبت نام کنند، بتوانند به جای ثبت نام فردی، از فرصت ثبت نام گروهی استفاده کنند تا علاوه بر کاهش زمان لازم برای ثبت نام، از تخفیف ویژه ای نیز برخوردار شوند. در این روش از ثبت نام، 3 یا 4 نفر جمع شده و به عنوان یک گروه در نظر گرفته می شوند. یک نفر از این گروه به عنوان سرگروه به سایت مراجعه کرده و وارد صفحه دوره مدنظر می شود. سپس با کلیک روی دکمه ثبت نام گروهی (همراه با قیمت ثبت نام گروهی)، ایمیل همه اعضای گروه را با دقت وارد کرده و نسبت به ایجاد گروه (با تعریف گروه جدید)، اقدام می کند و سپس با تکمیل اطلاعات، نسبت به پرداخت مبلغ دوره اقدام می کند. در روش ثبت نام گروهی، تنها فرایند ثبت نام هست که مشترک است. یعنی بعد از اینکه سرگروه فرایند ثبت نام را طی کرد، هر یک از افراد به عنوان یک دانش پذیر مجزا شناخته می شوند و می توانند در زمان دلخواه خودشان، آموزش جداگانه ای داشته باشند (هر دانش پذیر، پروفایل کاربری مجزایی برای خودش دارد). تنها نکته مهم این هست که افرادی که داخل گروه هستند، به پشتیبانی آنلاین سامانه پیام می دهند تا شماره موبایل شان در سامانه درج شود و بتوانند با شماره موبایل، وارد پروفایل کاربری خودشان شوند و از دوره ثبت نامی، استفاده نمایند.

بخش پنجم: نحوه خرید پکیج های آموزشی آفلاین

پکیج های آموزشی آفلاین، سرویس جدیدی از سامانه آموزش مجازی Urbanism24 هست. در این روش از ثبت نام، دانش پذیر پس از مطالعه توضیحات دوره و سرفصل آن، روی دکمه «خرید پکیج آموزشی آفلاین» کلیک می کند تا به صفحه مربوطه ارجاع داده شود. در این صفحه، فرمی تعبیه شده و دانش پذیر می تواند قیمت پکیج های آموزشی آفلاین را مشاهده کرده و نسبت به ثبت سفارش خود اقدام نماید. پس از پرداخت آنلاین موفق نیز، پیامک رسید را دریافت کرده و موسسه پیگیر ارسال پکیج آموزشی به آدرس پستی دانش پذیر خواهد بود. پکیج های آموزشی آفلاین، برمبنای لایسنس هست و هر دانش پذیر پس از دریافت پکیج از مامور پست نسبت به فعالسازی دوره آموزشی خود برمبنای راهنمای قرار گرفته شده در داخل پکیج اقدام می نماید.

راهنمای ویدئویی

نحوه استفاده از دوره های آموزشی آنلاین

پس از ثبت نام (فردی یا گروهی) در هر یک از دوره های آموزشی آنلاین، دوره ثبت نامی به پروفایل کاربری دانش پذیر اضافه می شود و دانش پذیر می تواند، با کلیک روی دکمه «شروع»، نسبت به شروع فرایند آموزش اقدام کند. دوره آموزشی طبق همان سرفصلی که در سامانه درج شده مرتب شده است و دانش پذیر می تواند محتوای آموزشی را طبق جلسات مشاهده نماید. برای استفاده از دوره آموزشی، ضوابط و مقرراتی در نظر گرفته شده است که در ابتدای ثبت نام، مطالعه و پایبندی به آن را تایید می کنید و ملزم به رعایت تمامی بندهای آن هستید. دکمه «تکمیل» مندرج در پایین صفحه جلسات آموزشی به معنای اعلام اتمام جلسه آموزشی و اجازه دسترسی به جلسه بعدی می باشد. بدیهی است بدون کلیک روی دکمه «تکمیل» امکان باز شدن جلسه بعدی مهیا نیست. البته دانش پذیر می تواند در زمان های مختلف و به راحتی به جلسات قبل برگردد و محتوای آموزشی را مجددا مشاهده نماید. در صورت اینکه سوالی درخصوص محتوای جلسه آموزشی داشته باشید، می توانید از بخش پُرسینو، نسبت به طرح سوال و ارسال پیام خود اقدام نمایید تا سایر کاربران و مدرس آن را مشاهده کرده و به آن پاسخ دهند. پیشنهاد می کنیم ابتدا سوالات مطرح شده در بخش پرسش و پاسخ را مطالعه نمایید و اگر پاسخ سوال خود را نیافتید، نسبت به طرح سوال جدید خود اقدام کنید. در اکثر دوره های آموزشی، کرکسیون با مدرس اجباری و الزامیست و لازم هست هر دانش پذیر، تکالیف خواسته شده هر جلسه را انجام داده و در بخش پرسش و پاسخ ارسال می کند و مدرس در صورت تایید کار ایشان، جلسه بعد را برای دانش پذیر فعال می کند.

راهنمای بخش پرسینو

تعهدات سامانه آموزش مجازی Urbanism24 محدود به محتوای آموزشی نیست؛ چرا که معتقدیم بخشی از فرایند آموزش و یادگیری در قالب پرسش و پاسخ اتفاق می افتد. لذا در داخل صفحات جلسات آموزشی، بخشی به عنوان پُرسینو در نظر گرفته ایم تا دانش پذیر در حین آموزش، سوالات پیش آمده ذهنش را مطرح نماید و یا به عنوان مثال، اگر حین کار با نرم افزار، با خطایی مواجه می شود بتواند آن را مطرح کرده و ایراد را رفع نماید. قسمت پُرسینو برای ارسال تصویر و فایل های مربوط به تکالیف نیز کاربرد دارد. دانش پذیر می تواند در بخش پُرسینو، سوالات مطرح شده توسط سایر دانش پذیران و پاسخ های داده شده را مشاهده کرده و فرآیند یادگیری خود را به نحو احسن تکمیل نماید. بدیهی است می تواند به پیام های قبلی ارسال شده نیز پاسخ ارسال کند. اگر قصد ارسال تصویر و یا فایل را در بخش پُرسینو داشته باشید، فایل را با استفاده از دکمه «آپلود» بارگزاری نمایید و پس از کلیک روی دکمه «کپی لینک»، لینک کپی شده را در بخش مربوطه Paste نمایید. دقت داشته باشید که نام فایل، الزاما به زبان انگلیسی، کوتاه و بدون فاصله باشد. پس از ارسال لینک، اگر نیاز به ارائه توضیح درمورد تصویر باشد، می توانید در Reply به همان لینک، توضیحات خود را بنویسید. برای راهنمایی بهتر، پیشنهاد می کنیم حتما ویدئوی راهنمای مربوط به این بخش را مشاهده نمایید. بدیهی است برای ارسال چندین فایل، بهتر است فایل ها را به صورت زیپ درآورده و آن را به عنوان یک فایل و به روش گفته شده در فوق، آپلود و لینکش را در بخش مربوطه درج کرد.

حداکثر سایز قابل آپلود در سیستم پُرسینو = 7 مگابایت

سایز فایل های تصویری با جستجو در گوگل (online reduce image size) و یا با استفاده از فتوشاپ، قابل کاهش است.

اگر پاسخ سوال خود را در این برگه نیافتید، با پشتیبان آنلاین سامانه در ارتباط باشید تا کامل ترین راهنمایی ممکن را کسب کنید.